TWOJE SŁOWA MAJĄ MOC!

BEZPŁATNY SPOSÓB NA LEPSZE SAMOPOCZUCIE

Dr Emoto (Masaru Emoto, od kilkunastu lat zajmujący się badaniem wody, wykonał szereg eksperymentów, które przeprowadzał wraz ze swoim zespołem badawczym, więcej o tych eksperymentach możecie przeczytać w jego książce “Woda. Obraz energii życia”),

pokazał ludzkości, w jaki sposób każde słowo, myśl, modlitwa, intencja czy dźwięk kształtują naszą rzeczywistość – materialny obraz naszego świata oraz… nas samych.

CO POKAZAŁY BADANIA

Podczas badań, okazało się, że zamrożone kryształy wody z kranu, rzeki czy z jeziora diametralnie różnią się od siebie. Woda to po prostu woda? Nieprawda. Woda z kranu nie tworzyła tak pięknych kryształów jak np. ta z czystego, górskiego strumienia. Rzeki i jeziora w pobliżu dużych miast również tworzyły inne kształty. Najpiękniejsze obrazy tworzyły kryształy wody z rzek i jezior, w których woda jest nietknięta ludzka ręką i cywilizacją.

Kolejnym etapem badań było poddanie wody wpływowi energii.

Obserwowali co się dzieje z kryształkami zamarzniętej wody po okazaniu jej słów, pisząc na butelkach, próbówkach, pojemnikach, po okazaniu obrazów/zdjęć (szklane pojemniki z wodą stawiano np. na obrazach/zdjęciach), badano także wpływ muzyki i modlitwy na kryształki zamarzniętej wody.

Co pokazały badania?

Kryształki zamarzniętej wody układały się zupełnie inaczej pod wpływem np. dobrych słów typu kocham, dziękuję, jesteś wspaniały, cudowny – były piękne, regularne, harmonijne. Kryształki wody natomiast wykrzywiały się i rozpadały pod wpływem negatywnych słów. Ta sama analogia dotyczyła modlitwy, intencji, obrazów i muzyki.

WNIOSKI DLA NAS

Organizm człowieka w co najmniej 70% składa się z wody. 

Jaki więc wpływ mają nasze słowa np. na nasze dzieci? Jaki wpływ ma to, co oglądają, czego słuchają?

Jaki wpływ na nas samych ma to, co o sobie myślimy, co do siebie mówimy (w myślach, mentalnie)?

Energia (każda myśl, słowo, obraz, dźwięk) rezonują tak silnie, że wprowadzają wibracje, które wpływają na przedmioty materialne. Istnieje również niszczycielska energia – to my ją tworzymy każdą naszą myślą czy słowem. 

Ważny wniosek:

Masz prawo wyboru – zawsze. To Ty decydujesz z jaką intencją zaczynasz dzień, np.

Moją intencją jest odczuwać miłość, spokój, radość z małych rzeczy. Dziękuję za ten wspaniały dzień!

lub

O nieee…. znowu ta beznadziejna praca, znowu ten beznadziejny szef, na pewno Tomek powie mi dzisiaj coś niemiłego, znowu te korki itp…

Jeśli jako trener mentalny, absolwentka psychologii pozytywnej, mogłabym dać komuś tylko jedno narzędzie do zmiany swojego życia, z pewnością wybrałabym moc myśli i słów:

Bądź uważny na swoje myśli, słowa, intencje.

Możesz wpływać na swój dzień, swoje samopoczucie, zdrowie, dzięki energii słów.

Zwracaj uwagę na to, co do siebie mówisz, co myślisz o sobie, o świecie, o tym co Ci się przytrafia. 

Jeśli negatywne myśli, strach, wątpliwości, nie przynoszą pozytywnych zmian do Twojego życia, wypróbuj przez tydzień (!) moc tworzenia świadomych intencji. 

Zaczynaj dzień od wybierania i mówienia głośno/w myślach/na papierze:

Jak chcę się dzisiaj czuć? Co chcę doświadczać?

Kilka razy dnia powtarzaj sobie pozytywne, wzmacniające zdania. Takie, w które wierzysz, które czujesz. 

Kiedy wydarzy się coś ‘nie po Twojej myśli’, pomyśl o tym jak o szansie/możliwości w przebraniu. Bądź obserwatorem, nie oceniaj.

Przypomnij sobie sytuację ze swojego życia, kiedy wydarzyło się coś, do czego czułeś opór, a finalnie wyszło Ci to na dobre.

Pomyśl o swojej intencji. Na koniec dodaj:

Niech to, albo coś jeszcze lepszego wydarzy się dla mnie.

PODSUMOWUJĄC

Warto więc zwracać uwagę na to:

  • jakich słów używamy,
  • jakiej muzyki słuchamy, 
  • na jakie obrazy patrzymy,
  • jakie oglądamy filmy itp.

 

Jeśli pozwalamy, aby docierało do nas to, co negatywne, możemy źle się później czuć fizycznie, głowa może być pełna ciężkich, natrętnych myśli, może też być odczucie ‘wyssania z energii’. Sami na to wyrażamy zgodę. 

 

Warto zwrócić uwagę na to: 

  • w jakich sytuacjach, od kogo, kiedy, gdzie: dociera do Ciebie negatywna energia i jesteś na nią ‘otwarty’, dopuszczasz ją do siebie;
  • w jakich sytuacjach, do kogo, kiedy, gdzie: Ty przekazujesz negatywną energię dalej.

Życzę Ci najlepszego dnia!

Ilona

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Shopping cart
Brak produktów w koszyku!
Continue shopping
0